Modernizácia infraštruktúry verejnej osobnej dopravy v Humennom

Informácie o zákazke

Informácie

Názov zákazky: Modernizácia infraštruktúry verejnej osobnej dopravy v Humennom
Kód zákazky: 564 574
Kód oznámenia: 12436 - WYP
Postup: Podlimitná zákazka bez elektronického trhoviska
Druh: Stavebné práce
Hlavný CPV: 45000000-7
Predpokladaná hodnota: 5 294 000,00 €

Termíny

Predkladanie ponúk: 18.9.2026 10:00
Vyhlásenie: 31.8.2026

Verejný obstarávateľ

Názov organizácie: Mesto Humenné
Adresa: Kukorelliho
06628 Humenné
NUTS: SK041 - Prešovský kraj
Miesto dodania: Kukorelliho Humenné 06628 Slovensko
Zdroj:

Popis

Zámer stavby rieši revitalizáciu - prestavbu existujúceho priestoru autobusovej stanice (AS) s cieľom vytvorenia urbánnejšieho, mestského prostredia. Zapojením prvkov mestskej zelene, mestského mobiliáru vytvoriť pre pasantov pocit malého námestia spojený s potrebou cestovania a integráciou mestských prvkov – nákupy, reštauračné služby, priestor pre oddych a v neposlednej miere zapojiť viac i priestor okolo sochy vojaka Švejka. Cieľom je vytvorenie terminálu s integráciou hromadnej osobnej dopravy. Návrh ponecháva pôvodné vjazdy a výjazdy pre AS. Vjazd do AS situovaný na západnej strane je kontrolovaný – elektronická závora. Za vstupom sú navrhnuté dve výstupiska. Priestor AS je rozdelený na dve nástupiska – severné a južné, ktoré je prepojené lávkou a peším prechodom. Lávka slúži i ako dočasná čakáreň v prípade nepriaznivého počasia. Priestor AS má vytvorené otočisko, ktoré umožňuje otočenie autobusov k severným nástupištiam. Južné nástupištia sú určené pre smer prímestských autobusových liniek – Medzilaborce, Snina, Ohradzany a pod.. Severné nástupištia slúžia hlavne pre prímestské smery Prešov, Košice a diaľkové linky. Nástupištia na severe sú prestrešené oceľovou konštrukciou s ochranným protihlukovým múrom o výške cca 2,5 m realizovaný z pohľadových tehál. Protihlukovú a protiprašnú ochranu tvorí i doplnková zelená alej. Rovnako sú i južné nástupištia prestrešené oceľovou konštrukciou. Jedná sa o menšie typové prvky, ktoré nebudú vizuálne tieniť pôvodný objekt hlavnej železničnej budovy. Pri výjazde z AS smerom na východ sú dve rezervné stojiská. Možné je využívať ako mimoriadne spoje alebo stojiská pre náhradnú autobusovú dopravu v prípade výluky na železnici. Na sever pri východnom výjazde sú situované odstavné stojiská autobusov (7 miest) pre čas prestávky. Priestor nástupišť a pešie predstaničné priestory budú nanovo vydláždené a doplnené mobiliárom ( lavičky, koše, informačné a reklamné tabule) a vzrástla zeleň, ktorá bude vytvárať tieň a zlepšovať mikroklímu priestoru. Pred vjazdom na AS sú po ľavej strane riešené stojiská taxislužby. Stojiská umožňujú radenie šikmým státim, čelom k autobusovej a železničnej stanici v počte 9 stojísk. Ponad priestor autobusovej stanice a cestu č. 74/I – ulica Družstevná je navrhnutá prepojovacia lávka. Lávka slúži na bezbariérový a bezpečný prechod komunikácie a prepojenie záchytného parkovisko ( P+R) v severnej časti priestoru. Lávka je určená pre pohyb chodcov i cyklistov a samozrejme imobilné osoby. Prístupná je dvojramenným schodiskom a preskleným veľkokapacitným výťahom v jednoduchom ŽB a presklenom kubuse. Výťah je nadrozmerný, tak aby umožňoval i prevoz imobilných osôb na vozíku alebo bicyklov. Lávka zabezpečuje bezbariérovosť a tým že je i bohato presklená i pocitovo bezpečný prechod. Priestor medzi existujúcimi prevádzkami ( polyfunkčný objekt, lahôdky, pohostinstvo, pošta) sa revitalizuje – nové pešie komunikácie, doplnená zeleň a parkovacie možnosti. Zároveň sa pre tieto prevádzky zrealizuje 2prístupová zásobovacia komunikácia a peší priestor so skľudnenou dopravou. ( zásobovanie, odvoz komunálneho odpadu). V západnej časti v priestore pôvodnej cesty sa vytvorí otočisko a stanovište pre autobusy MHD. V tomto priestore je možné odstaviť tri autobusy. Tento priestor je možné využívať i v prípade výluky na železnici ako stanovisko náhradnej autobusovej dopravy. V severnej časti cez cestu č.74 (Družstevná ulica) sa komplexne revitalizuje pôvodná spevnená plocha – vytvoria sa vodopriepustné plochy, zabezpečí parkovanie pre imobilné osoby a doplní zeleň. Navrhovaná úprava plochy vytvára 55 parkovacích miest z toho dve pre imobilné osoby a dve miesta vyhradené pre nabíjanie elektromobilov. Pre nabíjanie elektromobilov sa zrealizuje predpríprava. Členenie navrhovanej stavby: STAVEBNÉ OBJEKTY: SO.01 BÚRACIE PRÁCE SO.02 LÁVKA SO.03 PRÍSTREŠOK SEVERNÝ SO.04 JUŽNÉ PRÍSTREŠKY SO.05 SPEVNENÉ PLOCHY A KOMUNIKÁCIE SO.05.01 SPEVNENÉ PLOCHY A KOMUNIKÁCIE (P+R) SO.06 OEZ - NN prípojka SO.07 ELI - BLESKOZVOD, DÁTA, WIFI, ROZHLAS A KAMEROVÝ SYSTÉM SO.08 ZTI – DAŽĎOVÁ KANALIZÁCIA s lapačmi olejových látok ( LAPOL) SO.08.01 ZTI – DAŽĎOVÁ KANALIZÁCIA s lapačmi olejových látok ( LAPOL)(P+R) SO.09 PREKLÁDKA INŽINIERSKYCH SIETÍ A ÚPRAVA VEDENÍ SO.10 DOČASNÁ AUTOBUSOVÁ STANICA SO.11 DEMONTÁŽ PÔVODNÉHO PRESTREŠENIA Verejný obstarávateľ má spracovaný stavebný zámer. V rámci verejného obstarávania požaduje verejný obstarávateľ, aby budúci zhotoviteľ zabezpečil dopracovanie potrebnej projektovej dokumentácie v zmysle platných právnych predpisov. Zabezpečenie vstupných podkladov pre spracovanie projektu stavby – vypracovanie inžinierskogeologického prieskumu podložia pre účely návrhu základových konštrukcií objektov SO.02 – SO.04. Zabezpečenie vstupných podkladov vyplývajúcich zo Stavebného zámeru, podľa zákona č. 25/2025 – stavebný zákon. Zabezpečenie projektovej dokumentácie v rozsahu Projekt stavby podľa zákona č. 25/2025 – stavebný zákon, v rozsahu podľa Vyhlášky č. 60/2025 a zabezpečenie Doložky súladu projektu stavby. o Dopracovanie projektovej dokumentácie – výrobná dokumentácie pre účel zhotovenia stavby s podrobným výkazom výmer. Lehota na zabezpečenie a doručenie projektovej prípravy s podrobným výkazom výmer do 80 kalendárnych dní.

Linky a dokumenty

Profil obstarávateľa: Mesto Humenné

Vestník

Výzva na predkladanie ponúk

Identifikátor ÚVO: 1415894
1. Základné údaje
  • Organizácia: Mesto Humenné (ID: 95960)
  • Zákazka: Modernizácia infraštruktúry verejnej osobnej dopravy v Humennom (ID: 564574)
  • Typ formulára: Súťaž
  • Identifikátor verzie oznámenia: 90a9e545-0f28-4a2e-8734-6cff1eef7ad4
  • Verzia oznámenia : 01
  • Podtyp oznámenia: PF-SUTAZ-1
2. Organizácie
  • 2.1 Organizácie
  • 2.1.1 Zoznam organizácii uvedených v oznámení
  • Zoznam organizácii uvedených v oznámení
  • Základné údaje o organizácii
  • Názov organizácie: Úrad pre verejné obstarávanie
  • IČO: 31797903
  • DIČ: 2021511008
  • Adresa
  • Ulica: Ružová dolina
  • Číslo: 10
  • Mesto: Bratislava - mestská časť Ružinov
  • PSČ: 82109
  • Nižšia územná jednotka krajiny: Bratislavský kraj
  • Krajina: Slovensko
  • Kontaktné údaje
  • E-mail: info@uvo.gov.sk
  • Telefónne číslo: +421250264111
  • Zoznam organizácii uvedených v oznámení
  • Základné údaje o organizácii
  • Názov organizácie: Mesto Humenné
  • IČO: 00323021
  • DIČ: 2021232598
  • Adresa
  • Ulica: Kukorelliho
  • Číslo: 34
  • Mesto: Humenné
  • PSČ: 06628
  • Nižšia územná jednotka krajiny: Prešovský kraj
  • Krajina: Slovensko
  • Kontaktné údaje
  • E-mail: celonsro@gmail.com
  • Telefónne číslo: 0917765110
  • Informácie týkajúce sa výlučne kupujúceho
  • Hlavný kupujúci: áno
3. Kupujúci a poskytovateľ služieb
  • 3.1 Kupujúci
  • 3.1.1 Kupujúci
  • Základné údaje o kupujúcom
  • ID kupujúceho : ORG-0002 (Mesto Humenné)
  • Typ kupujúceho podľa právnych predpisov: Miestny orgán
  • Činnosť verejného obstarávateľa: Všeobecné verejné služby
  • Profil kupujúceho (URL): https://www.uvo.gov.sk/vyhladavanie/vyhladavanie-profilov/detail/5561
  • Poskytovatelia služieb
  • Poskytovatelia služieb
  • ID poskytovateľa služieb: ORG-0001 (Úrad pre verejné obstarávanie)
  • Typ poskytovateľa služieb: TED eSender
4. Postup
  • 4.1 Účel
  • 4.1.1 Predchádzajúce oznámenie
  • Predchádzajúce oznámenie:
  • 4.1.2 Opis
  • Referenčné číslo: 564 574
  • Názov: Modernizácia infraštruktúry verejnej osobnej dopravy v Humennom
  • Opis: Zámer stavby rieši revitalizáciu - prestavbu existujúceho priestoru autobusovej stanice (AS) s cieľom vytvorenia urbánnejšieho, mestského prostredia. Zapojením prvkov mestskej zelene, mestského mobiliáru vytvoriť pre pasantov pocit malého námestia spojený s potrebou cestovania a integráciou mestských prvkov – nákupy, reštauračné služby, priestor pre oddych a v neposlednej miere zapojiť viac i priestor okolo sochy vojaka Švejka. Cieľom je vytvorenie terminálu s integráciou hromadnej osobnej dopravy. Návrh ponecháva pôvodné vjazdy a výjazdy pre AS. Vjazd do AS situovaný na západnej strane je kontrolovaný – elektronická závora. Za vstupom sú navrhnuté dve výstupiska. Priestor AS je rozdelený na dve nástupiska – severné a južné, ktoré je prepojené lávkou a peším prechodom. Lávka slúži i ako dočasná čakáreň v prípade nepriaznivého počasia. Priestor AS má vytvorené otočisko, ktoré umožňuje otočenie autobusov k severným nástupištiam. Južné nástupištia sú určené pre smer prímestských autobusových liniek – Medzilaborce, Snina, Ohradzany a pod.. Severné nástupištia slúžia hlavne pre prímestské smery Prešov, Košice a diaľkové linky. Nástupištia na severe sú prestrešené oceľovou konštrukciou s ochranným protihlukovým múrom o výške cca 2,5 m realizovaný z pohľadových tehál. Protihlukovú a protiprašnú ochranu tvorí i doplnková zelená alej. Rovnako sú i južné nástupištia prestrešené oceľovou konštrukciou. Jedná sa o menšie typové prvky, ktoré nebudú vizuálne tieniť pôvodný objekt hlavnej železničnej budovy. Pri výjazde z AS smerom na východ sú dve rezervné stojiská. Možné je využívať ako mimoriadne spoje alebo stojiská pre náhradnú autobusovú dopravu v prípade výluky na železnici. Na sever pri východnom výjazde sú situované odstavné stojiská autobusov (7 miest) pre čas prestávky. Priestor nástupišť a pešie predstaničné priestory budú nanovo vydláždené a doplnené mobiliárom ( lavičky, koše, informačné a reklamné tabule) a vzrástla zeleň, ktorá bude vytvárať tieň a zlepšovať mikroklímu priestoru. Pred vjazdom na AS sú po ľavej strane riešené stojiská taxislužby. Stojiská umožňujú radenie šikmým státim, čelom k autobusovej a železničnej stanici v počte 9 stojísk. Ponad priestor autobusovej stanice a cestu č. 74/I – ulica Družstevná je navrhnutá prepojovacia lávka. Lávka slúži na bezbariérový a bezpečný prechod komunikácie a prepojenie záchytného parkovisko ( P+R) v severnej časti priestoru. Lávka je určená pre pohyb chodcov i cyklistov a samozrejme imobilné osoby. Prístupná je dvojramenným schodiskom a preskleným veľkokapacitným výťahom v jednoduchom ŽB a presklenom kubuse. Výťah je nadrozmerný, tak aby umožňoval i prevoz imobilných osôb na vozíku alebo bicyklov. Lávka zabezpečuje bezbariérovosť a tým že je i bohato presklená i pocitovo bezpečný prechod. Priestor medzi existujúcimi prevádzkami ( polyfunkčný objekt, lahôdky, pohostinstvo, pošta) sa revitalizuje – nové pešie komunikácie, doplnená zeleň a parkovacie možnosti. Zároveň sa pre tieto prevádzky zrealizuje 2prístupová zásobovacia komunikácia a peší priestor so skľudnenou dopravou. ( zásobovanie, odvoz komunálneho odpadu). V západnej časti v priestore pôvodnej cesty sa vytvorí otočisko a stanovište pre autobusy MHD. V tomto priestore je možné odstaviť tri autobusy. Tento priestor je možné využívať i v prípade výluky na železnici ako stanovisko náhradnej autobusovej dopravy. V severnej časti cez cestu č.74 (Družstevná ulica) sa komplexne revitalizuje pôvodná spevnená plocha – vytvoria sa vodopriepustné plochy, zabezpečí parkovanie pre imobilné osoby a doplní zeleň. Navrhovaná úprava plochy vytvára 55 parkovacích miest z toho dve pre imobilné osoby a dve miesta vyhradené pre nabíjanie elektromobilov. Pre nabíjanie elektromobilov sa zrealizuje predpríprava. Členenie navrhovanej stavby: STAVEBNÉ OBJEKTY: SO.01 BÚRACIE PRÁCE SO.02 LÁVKA SO.03 PRÍSTREŠOK SEVERNÝ SO.04 JUŽNÉ PRÍSTREŠKY SO.05 SPEVNENÉ PLOCHY A KOMUNIKÁCIE SO.05.01 SPEVNENÉ PLOCHY A KOMUNIKÁCIE (P+R) SO.06 OEZ - NN prípojka SO.07 ELI - BLESKOZVOD, DÁTA, WIFI, ROZHLAS A KAMEROVÝ SYSTÉM SO.08 ZTI – DAŽĎOVÁ KANALIZÁCIA s lapačmi olejových látok ( LAPOL) SO.08.01 ZTI – DAŽĎOVÁ KANALIZÁCIA s lapačmi olejových látok ( LAPOL)(P+R) SO.09 PREKLÁDKA INŽINIERSKYCH SIETÍ A ÚPRAVA VEDENÍ SO.10 DOČASNÁ AUTOBUSOVÁ STANICA SO.11 DEMONTÁŽ PÔVODNÉHO PRESTREŠENIA Verejný obstarávateľ má spracovaný stavebný zámer. V rámci verejného obstarávania požaduje verejný obstarávateľ, aby budúci zhotoviteľ zabezpečil dopracovanie potrebnej projektovej dokumentácie v zmysle platných právnych predpisov. Zabezpečenie vstupných podkladov pre spracovanie projektu stavby – vypracovanie inžinierskogeologického prieskumu podložia pre účely návrhu základových konštrukcií objektov SO.02 – SO.04. Zabezpečenie vstupných podkladov vyplývajúcich zo Stavebného zámeru, podľa zákona č. 25/2025 – stavebný zákon. Zabezpečenie projektovej dokumentácie v rozsahu Projekt stavby podľa zákona č. 25/2025 – stavebný zákon, v rozsahu podľa Vyhlášky č. 60/2025 a zabezpečenie Doložky súladu projektu stavby. o Dopracovanie projektovej dokumentácie – výrobná dokumentácie pre účel zhotovenia stavby s podrobným výkazom výmer. Lehota na zabezpečenie a doručenie projektovej prípravy s podrobným výkazom výmer do 80 kalendárnych dní.
  • Druh zákazky: Stavebné práce
  • 4.1.3 Rozsah obstarávania
  • Predpokladaná hodnota
  • Predpokladaná hodnota (BT-27-Procedure) (hodnota): 5 294 000.00
  • Predpokladaná hodnota (BT-27-Procedure) (mena): Euro
  • Informácie o hlavnej klasifikácii predmetu zákazky
  • Typ klasifikácie: Spoločný slovník obstarávania
  • Hlavný CPV kód: Stavebné práce
  • Informácie o dodatočnej klasifikácii predmetu zákazky
  • Informácie o dodatočnej klasifikácii predmetu zákazky
  • Typ klasifikácie: Spoločný slovník obstarávania
  • 4.1.4 Informácie o mieste plnenia
  • Informácie o mieste plnenia
  • Nižšia územná jednotka krajiny: Prešovský kraj
  • Krajina: Slovensko
  • 4.2 Súťažné podmienky
  • 4.2.1 Dôvody na vylúčenie
  • Dôvody na vylúčenie
  • Zoznam a krátky opis podmienok: Uchádzač musí splniť podmienky účasti týkajúce sa osobného postavenia podľa § 32 ods. 1 zákona č. 343/2015 Z. z. o verejnom obstarávaní a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov (ďalej len "zákon o verejnom obstarávaní") . Splnenie týchto podmienok preukáže dokladmi podľa § 32 ods. 2, resp. ods. 4 a ods. 5 a ods. 7 zákona o verejnom obstarávaní resp. podľa § 152 zákona o verejnom obstarávaní. Verejný obstarávateľ nemá oprávnenie získavať údaje z informačných systémov verejnej správy preto je potrebné predložiť všetky doklady.
  • 4.3 Informácie o postupe
  • 4.3.1 Postup
  • Druh postupu: Iný jednofázový postup
  • 4.4 Informácie o predkladaní ponúk na časti
  • 4.4.1 Maximálny počet častí
  • Maximálny počet častí, pre ktoré môže jeden uchádzač predložiť ponuku(-y).: 1
5. Časti
  • 5.1 Informácie o časti
  • 5.1.1 Časť
  • Názov: Modernizácia infraštruktúry verejnej osobnej dopravy v Humennom
  • Účel
  • Opis časti
  • Referenčné číslo: 564 574
  • Názov : Modernizácia infraštruktúry verejnej osobnej dopravy v Humennom
  • Opis: Zámer stavby rieši revitalizáciu - prestavbu existujúceho priestoru autobusovej stanice (AS) s cieľom vytvorenia urbánnejšieho, mestského prostredia. Zapojením prvkov mestskej zelene, mestského mobiliáru vytvoriť pre pasantov pocit malého námestia spojený s potrebou cestovania a integráciou mestských prvkov – nákupy, reštauračné služby, priestor pre oddych a v neposlednej miere zapojiť viac i priestor okolo sochy vojaka Švejka. Cieľom je vytvorenie terminálu s integráciou hromadnej osobnej dopravy. Návrh ponecháva pôvodné vjazdy a výjazdy pre AS. Vjazd do AS situovaný na západnej strane je kontrolovaný – elektronická závora. Za vstupom sú navrhnuté dve výstupiska. Priestor AS je rozdelený na dve nástupiska – severné a južné, ktoré je prepojené lávkou a peším prechodom. Lávka slúži i ako dočasná čakáreň v prípade nepriaznivého počasia. Priestor AS má vytvorené otočisko, ktoré umožňuje otočenie autobusov k severným nástupištiam. Južné nástupištia sú určené pre smer prímestských autobusových liniek – Medzilaborce, Snina, Ohradzany a pod.. Severné nástupištia slúžia hlavne pre prímestské smery Prešov, Košice a diaľkové linky. Nástupištia na severe sú prestrešené oceľovou konštrukciou s ochranným protihlukovým múrom o výške cca 2,5 m realizovaný z pohľadových tehál. Protihlukovú a protiprašnú ochranu tvorí i doplnková zelená alej. Rovnako sú i južné nástupištia prestrešené oceľovou konštrukciou. Jedná sa o menšie typové prvky, ktoré nebudú vizuálne tieniť pôvodný objekt hlavnej železničnej budovy. Pri výjazde z AS smerom na východ sú dve rezervné stojiská. Možné je využívať ako mimoriadne spoje alebo stojiská pre náhradnú autobusovú dopravu v prípade výluky na železnici. Na sever pri východnom výjazde sú situované odstavné stojiská autobusov (7 miest) pre čas prestávky. Priestor nástupišť a pešie predstaničné priestory budú nanovo vydláždené a doplnené mobiliárom ( lavičky, koše, informačné a reklamné tabule) a vzrástla zeleň, ktorá bude vytvárať tieň a zlepšovať mikroklímu priestoru. Pred vjazdom na AS sú po ľavej strane riešené stojiská taxislužby. Stojiská umožňujú radenie šikmým státim, čelom k autobusovej a železničnej stanici v počte 9 stojísk. Ponad priestor autobusovej stanice a cestu č. 74/I – ulica Družstevná je navrhnutá prepojovacia lávka. Lávka slúži na bezbariérový a bezpečný prechod komunikácie a prepojenie záchytného parkovisko ( P+R) v severnej časti priestoru. Lávka je určená pre pohyb chodcov i cyklistov a samozrejme imobilné osoby. Prístupná je dvojramenným schodiskom a preskleným veľkokapacitným výťahom v jednoduchom ŽB a presklenom kubuse. Výťah je nadrozmerný, tak aby umožňoval i prevoz imobilných osôb na vozíku alebo bicyklov. Lávka zabezpečuje bezbariérovosť a tým že je i bohato presklená i pocitovo bezpečný prechod. Priestor medzi existujúcimi prevádzkami ( polyfunkčný objekt, lahôdky, pohostinstvo, pošta) sa revitalizuje – nové pešie komunikácie, doplnená zeleň a parkovacie možnosti. Zároveň sa pre tieto prevádzky zrealizuje 2prístupová zásobovacia komunikácia a peší priestor so skľudnenou dopravou. ( zásobovanie, odvoz komunálneho odpadu). V západnej časti v priestore pôvodnej cesty sa vytvorí otočisko a stanovište pre autobusy MHD. V tomto priestore je možné odstaviť tri autobusy. Tento priestor je možné využívať i v prípade výluky na železnici ako stanovisko náhradnej autobusovej dopravy. V severnej časti cez cestu č.74 (Družstevná ulica) sa komplexne revitalizuje pôvodná spevnená plocha – vytvoria sa vodopriepustné plochy, zabezpečí parkovanie pre imobilné osoby a doplní zeleň. Navrhovaná úprava plochy vytvára 55 parkovacích miest z toho dve pre imobilné osoby a dve miesta vyhradené pre nabíjanie elektromobilov. Pre nabíjanie elektromobilov sa zrealizuje predpríprava. Členenie navrhovanej stavby: STAVEBNÉ OBJEKTY: SO.01 BÚRACIE PRÁCE SO.02 LÁVKA SO.03 PRÍSTREŠOK SEVERNÝ SO.04 JUŽNÉ PRÍSTREŠKY SO.05 SPEVNENÉ PLOCHY A KOMUNIKÁCIE SO.05.01 SPEVNENÉ PLOCHY A KOMUNIKÁCIE (P+R) SO.06 OEZ - NN prípojka SO.07 ELI - BLESKOZVOD, DÁTA, WIFI, ROZHLAS A KAMEROVÝ SYSTÉM SO.08 ZTI – DAŽĎOVÁ KANALIZÁCIA s lapačmi olejových látok ( LAPOL) SO.08.01 ZTI – DAŽĎOVÁ KANALIZÁCIA s lapačmi olejových látok ( LAPOL)(P+R) SO.09 PREKLÁDKA INŽINIERSKYCH SIETÍ A ÚPRAVA VEDENÍ SO.10 DOČASNÁ AUTOBUSOVÁ STANICA SO.11 DEMONTÁŽ PÔVODNÉHO PRESTREŠENIA Verejný obstarávateľ má spracovaný stavebný zámer. V rámci verejného obstarávania požaduje verejný obstarávateľ, aby budúci zhotoviteľ zabezpečil dopracovanie potrebnej projektovej dokumentácie v zmysle platných právnych predpisov. Zabezpečenie vstupných podkladov pre spracovanie projektu stavby – vypracovanie inžinierskogeologického prieskumu podložia pre účely návrhu základových konštrukcií objektov SO.02 – SO.04. Zabezpečenie vstupných podkladov vyplývajúcich zo Stavebného zámeru, podľa zákona č. 25/2025 – stavebný zákon. Zabezpečenie projektovej dokumentácie v rozsahu Projekt stavby podľa zákona č. 25/2025 – stavebný zákon, v rozsahu podľa Vyhlášky č. 60/2025 a zabezpečenie Doložky súladu projektu stavby. o Dopracovanie projektovej dokumentácie – výrobná dokumentácie pre účel zhotovenia stavby s podrobným výkazom výmer. Lehota na zabezpečenie a doručenie projektovej prípravy s podrobným výkazom výmer do 80 kalendárnych dní.
  • Druh zákazky: Stavebné práce
  • Rozsah obstarávania
  • Informácie o hlavnej klasifikácii predmetu zákazky
  • Typ klasifikácie: Spoločný slovník obstarávania
  • Hlavný CPV kód: Stavebné práce
  • Informácie o dodatočnej klasifikácii predmetu zákazky
  • Informácie o dodatočnej klasifikácii predmetu zákazky
  • Typ klasifikácie: Spoločný slovník obstarávania
  • Informácie o strategickom verejnom obstarávaní
  • Informácie o strategickom verejnom obstarávaní
  • Informácie o strategickom verejnom obstarávaní
  • Strategické verejné obstarávanie: Žiadne
  • Informácie o mieste plnenia
  • Informácie o mieste plnenia
  • Nižšia územná jednotka krajiny: Prešovský kraj
  • Krajina: Slovensko
  • Predpokladané trvanie
  • Dĺžka trvania – iné: Neznámy
  • Finančné prostriedky EÚ
  • Finančné prostriedky EÚ: Obstarávanie je plne alebo čiastočne financované z fondov EÚ
  • Informácie o rámcovej dohode a dynamickom nákupnom systéme
  • Rámcová dohoda: Žiadna
  • Ostatné informácie
  • Doplňujúce informácie: Zábezpeka sa požaduje vo výške 150 000 EUR. Podrobné informácia sú uvedené v súťažných podkladoch.
  • Súťažné podmienky
  • Zoznam podmienok účasti
  • Zoznam podmienok účasti
  • Typ podmienky účasti: Ekonomické a finančné postavenie
  • Opis podmienky účasti: Podmienka účasti je uvedená v súťažných podkladoch.
  • Použitie podmienky účasti: Uplatňuje sa
  • Zoznam podmienok účasti
  • Typ podmienky účasti: Technická a odborná spôsobilosť
  • Opis podmienky účasti: Podmienky účasti sú uvedené v súťažných podkladoch.
  • Použitie podmienky účasti: Uplatňuje sa
  • Kritériá na vyhodnotenie ponúk
  • Zoznam kritérií
  • Zoznam kritérií
  • Typ kritéria na vyhodnotenie ponúk: Cena
  • Opis kritéria na vyhodnotenie ponúk: Najnižšia cena s DPH/celkom
  • Parametre kritéria
  • Zoznam parametrov
  • Zoznam parametrov
  • Hodnota kritéria na vyhodnotenie ponúk: 90
  • Hodnota kritéria je typ váhy : Váha (body, presne)
  • Názov kritéria na vyhodnotenie ponúk: Najnižšia cena s DPH/celkom
  • Zoznam kritérií
  • Typ kritéria na vyhodnotenie ponúk: Kvalita
  • Opis kritéria na vyhodnotenie ponúk: Lehota výstavby v celých pracovných dňoch
  • Parametre kritéria
  • Zoznam parametrov
  • Zoznam parametrov
  • Hodnota kritéria na vyhodnotenie ponúk: 10
  • Hodnota kritéria je typ váhy : Váha (body, presne)
  • Názov kritéria na vyhodnotenie ponúk: Lehota výstavby v celých pracovných dňoch
  • Ďalšie požiadavky
  • Skupina uchádzačov, ktorej bude zadaná zákazka, musí mať určitú právnu formu: áno
  • Opis právnej formy uchádzača: Ak sa úspešnou stane ponuka skupiny dodávateľov, bude verejný obstarávateľ požadovať vytvorenie právnej formy tak, aby zodpovedali za jej plnenie spoločne a nerozdielne.
  • Informácie o vyhradenom verejnom obstarávaní
  • Informácie o vyhradenom verejnom obstarávaní
  • Vyhradená účasť: Žiadne
  • Informácie o variantoch
  • Varianty: Nie sú povolené
  • Požiadavky na plnenie zmluvy
  • Plnenie zmluvy sa musí vykonať v rámci programov chránených pracovísk.: Nie
  • Podmienky plnenia zmluvy: V zmysle Zmluvy o dielo, SP a prípadných vysvetlení v rámci procesu verejného obstarávania.
  • Informácie o predkladaní ponúk alebo žiadostí o účasť
  • Lehota I
  • Lehota na predkladanie ponúk (dátum): 18.09.2026
  • Lehota na predkladanie ponúk (čas): 10:00
  • Jazyk na predkladanie dokumentov
  • Jazyky, v ktorých možno predložiť ponuky: SLK, CES
  • Informácie o otváraní ponúk
  • Dátum otvárania ponúk: 18.09.2026
  • Čas otvárania ponúk: 11:00
  • Opis otvárania ponúk: Podrobné informácie sú uevdené v súťažných podkladoch.
  • Miesto otvárania ponúk: CELON s.r.o., Lipová 2, Prešov - kancelária spoločnosti
  • Spôsob predkladania ponúk alebo žiadostí o účasť
  • Elektronické predkladanie ponúk: Povinné
  • Adresa na predkladanie ponúk (URL): https://www.uvo.gov.sk/vyhladavanie/vyhladavanie-zakaziek/detail/564574
  • Informácie o súťažných podkladoch
  • Informácie o súťažných podkladoch
  • Obmedzený prístup k súťažným podkladom: Žiadne obmedzenia prístupu k dokumentom
  • Úradný jazyk súťažných podkladov: slovenčina
  • Súťažné podklady (URL): https://www.uvo.gov.sk/vyhladavanie/vyhladavanie-zakaziek/dokumenty/564574
  • Komunikačný kanál ad hoc
  • Názov elektronického prostriedku: IS EPVO