Stavebné práce pre projekt: „Zvýšenie kvality školskej infraštruktúry v obci Víťaz“

Informácie o zákazke

Informácie

Názov zákazky: Stavebné práce pre projekt: „Zvýšenie kvality školskej infraštruktúry v obci Víťaz“
Kód zákazky: Víťaz- škola
Kód oznámenia: 12396 - WYP
Postup: Podlimitná zákazka bez elektronického trhoviska
Druh: Stavebné práce
Hlavný CPV: 45000000-7
Predpokladaná hodnota: 517 847,30 €

Termíny

Predkladanie ponúk: 17.9.2026 10:00
Vyhlásenie: 28.8.2026

Verejný obstarávateľ

Názov organizácie: Obec Víťaz
Adresa: Obec Víťaz
08238 Víťaz
NUTS: SK041 - Prešovský kraj
Miesto dodania: Víťaz 08238 Slovensko
Zdroj:

Popis

Predmetom zákazky je výber dodávateľa stavebných prác pre projekt: „Zvýšenie kvality školskej infraštruktúry v obci Víťaz“ Cieľom je komplexná modernizácia vybraných objektov školskej infraštruktúry obce Víťaz, konkrétne školského klubu detí, školskej kuchyne a školskej jedálne, vrátane súvisiacich stavebno-technických úprav, technických zariadení budov, napojení, skúšok, revízií a inštalácie fotovoltického zariadenia ako obnoviteľného zdroja energie. Predmet zákazky je rozdelený na dve samostatné časti: Časť č. 1: Stavebné práce na objekte školskej kuchyne a školskej jedálne Časť č. 2: Stavebné práce na objekte školského klubu detí, herná zóna a fotovoltika na objekte ZŠ a na objekte školského klubu detí Bližší opis a rozsah prác je uvedený v Súťažných podkladoch, Projektových dokumentáciách a vo Výkaze Výmer.

Vestník

Výzva na predkladanie ponúk

Identifikátor ÚVO: 1415463
1. Základné údaje
  • Organizácia: Obec Víťaz (ID: 80279)
  • Zákazka: Stavebné práce pre projekt: „Zvýšenie kvality školskej infraštruktúry v obci Víťaz“ (ID: 564212)
  • Typ formulára: Súťaž
  • Identifikátor verzie oznámenia: 55c2c6df-0d97-4385-87af-a360559123aa
  • Verzia oznámenia : 01
  • Podtyp oznámenia: PF-SUTAZ-1
2. Organizácie
  • 2.1 Organizácie
  • 2.1.1 Zoznam organizácii uvedených v oznámení
  • Zoznam organizácii uvedených v oznámení
  • Základné údaje o organizácii
  • Názov organizácie: Úrad pre verejné obstarávanie
  • IČO: 31797903
  • DIČ: 2021511008
  • Adresa
  • Ulica: Ružová dolina
  • Číslo: 10
  • Mesto: Bratislava - mestská časť Ružinov
  • PSČ: 82109
  • Nižšia územná jednotka krajiny: Bratislavský kraj
  • Krajina: Slovensko
  • Kontaktné údaje
  • E-mail: info@uvo.gov.sk
  • Telefónne číslo: +421250264111
  • Zoznam organizácii uvedených v oznámení
  • Základné údaje o organizácii
  • Názov organizácie: Obec Víťaz
  • IČO: 00327981
  • DIČ: 2020548233
  • Adresa
  • Mesto: Víťaz
  • PSČ: 08238
  • Nižšia územná jednotka krajiny: Prešovský kraj
  • Krajina: Slovensko
  • Kontaktné údaje
  • E-mail: starosta@obecvitaz.sk
  • Telefónne číslo: 0948082383
  • Informácie týkajúce sa výlučne kupujúceho
  • Hlavný kupujúci: áno
3. Kupujúci a poskytovateľ služieb
  • 3.1 Kupujúci
  • 3.1.1 Kupujúci
  • Základné údaje o kupujúcom
  • ID kupujúceho : ORG-0002 (Obec Víťaz)
  • Typ kupujúceho podľa právnych predpisov: Miestny orgán
  • Činnosť verejného obstarávateľa: Všeobecné verejné služby
  • Profil kupujúceho (URL): https://www.uvo.gov.sk/vyhladavanie/vyhladavanie-profilov/detail/5996
  • Poskytovatelia služieb
  • Poskytovatelia služieb
  • ID poskytovateľa služieb: ORG-0001 (Úrad pre verejné obstarávanie)
  • Typ poskytovateľa služieb: TED eSender
4. Postup
  • 4.1 Účel
  • 4.1.1 Predchádzajúce oznámenie
  • Predchádzajúce oznámenie:
  • 4.1.2 Opis
  • Referenčné číslo: Víťaz- škola
  • Názov: Stavebné práce pre projekt: „Zvýšenie kvality školskej infraštruktúry v obci Víťaz“
  • Opis: Predmetom zákazky je výber dodávateľa stavebných prác pre projekt: „Zvýšenie kvality školskej infraštruktúry v obci Víťaz“ Cieľom je komplexná modernizácia vybraných objektov školskej infraštruktúry obce Víťaz, konkrétne školského klubu detí, školskej kuchyne a školskej jedálne, vrátane súvisiacich stavebno-technických úprav, technických zariadení budov, napojení, skúšok, revízií a inštalácie fotovoltického zariadenia ako obnoviteľného zdroja energie. Predmet zákazky je rozdelený na dve samostatné časti: Časť č. 1: Stavebné práce na objekte školskej kuchyne a školskej jedálne Časť č. 2: Stavebné práce na objekte školského klubu detí, herná zóna a fotovoltika na objekte ZŠ a na objekte školského klubu detí Bližší opis a rozsah prác je uvedený v Súťažných podkladoch, Projektových dokumentáciách a vo Výkaze Výmer.
  • Druh zákazky: Stavebné práce
  • 4.1.3 Rozsah obstarávania
  • Predpokladaná hodnota
  • Predpokladaná hodnota (BT-27-Procedure) (hodnota): 517 847.30
  • Predpokladaná hodnota (BT-27-Procedure) (mena): Euro
  • Informácie o hlavnej klasifikácii predmetu zákazky
  • Typ klasifikácie: Spoločný slovník obstarávania
  • Hlavný CPV kód: Stavebné práce
  • Informácie o dodatočnej klasifikácii predmetu zákazky
  • Informácie o dodatočnej klasifikácii predmetu zákazky
  • Typ klasifikácie: Spoločný slovník obstarávania
  • Doplňujúci CPV kód: 45232410, 45310000, 45321000, 45421100, 45214200, 45232410
  • 4.1.4 Informácie o mieste plnenia
  • Informácie o mieste plnenia
  • Mesto: Víťaz
  • PSČ: 08238
  • Nižšia územná jednotka krajiny: Prešovský kraj
  • Krajina: Slovensko
  • Doplňujúce informácie o mieste plnenia: Miesto dodania predmetu zákazky: a) časť č. 1: Objekt školskej kuchyne a školskej jedálne, súpisné č. 183, k. ú. Víťaz, obec Víťaz, okres Prešov, Prešovský kraj, b) časť č. 2: Objekt školského klubu detí, herná zóna, fotovoltika na objekte ZŠ a na objekte školského klubu, k. ú. Víťaz, obec Víťaz, okres Prešov, Prešovský kraj.
  • 4.2 Súťažné podmienky
  • 4.2.1 Dôvody na vylúčenie
  • Dôvody na vylúčenie
  • Zoznam a krátky opis podmienok: § 32 OSOBNÉ POSTAVENIE Uchádzač musí spĺňať podmienky účasti týkajúce sa osobného postavenia podľa § 32 ods. 1 ZVO písm.: b) nemá evidované nedoplatky na poistnom na sociálne poistenie a zdravotná poisťovňa neeviduje voči nemu pohľadávky po splatnosti podľa osobitných predpisov 46b) v Slovenskej republike a v štáte sídla, miesta podnikania alebo obvyklého pobytu, c) nemá evidované daňové nedoplatky voči daňovému úradu a colnému úradu podľa osobitných predpisov v Slovenskej republike a v štáte sídla, miesta podnikania alebo obvyklého pobytu, d) nebol na jeho majetok vyhlásený konkurz, nie je v reštrukturalizácii, nie je v likvidácii, ani nebolo proti nemu zastavené konkurzné konanie pre nedostatok majetku alebo zrušený konkurz pre nedostatok majetku, e) je oprávnený dodávať tovar, uskutočňovať stavebné práce alebo poskytovať službu, f) nemá uložený zákaz účasti vo verejnom obstarávaní potvrdený konečným rozhodnutím v Slovenskej republike a v štáte sídla, miesta podnikania- alebo obvyklého pobytu, V súlade s § 32 ods. 2 ZVO preukazuje: a) písm. b) doloženým potvrdením zdravotnej poisťovne a Sociálnej poisťovne nie starším ako tri mesiace, b) písm. c) doloženým potvrdením miestne príslušného daňového úradu a miestne príslušného colného úradu nie starším ako tri mesiace, c) písm. d)doloženým potvrdením príslušného súdu nie starším ako tri mesiace, d) písm. e) doloženým dokladom o oprávnení dodávať tovar, uskutočňovať stavebné práce alebo poskytovať službu, ktoré zodpovedá predmetu zákazky, e) písm. f) doloženým čestným vyhlásením. Uchádzač nie je povinný predkladať doklady podľa §32ods. 2 písm. b) c) a e) nakoľko je verejný obstarávateľ oprávnený použiť na overenie splnenia podmienky účasti informačných systém verejnej správy podľa osobitného predpisu (zákon č. 177/2018 Z. z. o niektorých opatreniach na znižovanie administratívnej záťaže využívaním informačných systémov verejnej správy a o zmene a doplnení niektorých zákonov – zákon proti byrokracii). Toto ustanovenie sa týka len uchádzačov, ktorí majú sídlo alebo miesto podnikania na území Slovenskej republiky. V prípade skupiny dodávateľov sa preukazuje splnenie podmienok účasti týkajúcich sa osobného postavenia za každého člena skupiny osobitne podľa § 37 ods. 3 zákona. Splnenie podmienky účasti podľa § 32 ods. 1 písm. e) zákona preukazuje člen skupiny len vo vzťahu k tej časti predmetu zákazky, ktorú má zabezpečiť. V prípade, ak uchádzač má sídlo, miesto podnikania alebo obvyklý pobyt mimo územia Slovenskej republiky a štát jeho sídla, miesta podnikania alebo obvyklého pobytu nevydáva niektoré z dokladov uvedených v § 32 ods. 2 ZVO alebo nevydáva ani rovnocenné doklady, možno ich nahradiť čestným vyhlásením podľa predpisov platných v štáte jeho sídla, miesta podnikania alebo obvyklého pobytu. V prípade, ak právo štátu uchádzača so sídlom, miestom podnikania alebo obvyklým pobytom mimo územia Slovenskej republiky neupravuje inštitút čestného vyhlásenia, môže ho nahradiť vyhlásením urobeným pred súdom, správnym orgánom, notárom, inou odbornou inštitúciou alebo obchodnou inštitúciou podľa predpisov platných v štáte sídla, miesta podnikania alebo obvyklého pobytu uchádzača. Hospodársky subjekt zapísaný v zozname hospodárskych subjektov podľa § 152 a nasl. ZVO nie je povinný v rámci verejného obstarávania predkladať doklady na preukázanie splnenia podmienok účasti osobného postavenia podľa § 32 ods. 2. resp. ods. 4. a ods. 5. ZVO. Verejný obstarávateľ uzná rovnocenný zápis alebo potvrdenie o zápise vydané príslušným orgánom inéhočlenského štátu, ktorým uchádzač preukazuje splnenie podmienok účasti vo verejnom obstarávaní. Verejný obstarávateľ musí prijať aj iný rovnocenný doklad predložený uchádzačom. Zápis do zoznamu hospodárskych subjektov je účinný voči každému verejnému obstarávateľovi. Verejný obstarávateľ pri vyhodnocovaní splnenia podmienok účasti osobného postavenia overí zapísanie hospodárskeho subjektu v zozname hospodárskych subjektov, ak uchádzač nepredložil doklady podľa § 32 ods. 2, 3, 4 a 5 alebo iný rovnocenný zápis alebo potvrdenie o zápise § 152 ods. 3 ZVO. V prípade, že požadované dokumenty a doklady boli pôvodne vyhotovené v listinnej podobe, uchádzač predkladá ich naskenované originály vo formáte pdf. V prípade, že požadované dokumenty a doklady boli pôvodne vyhotovené v elektronickej forme, uchádzač predkladá pôvodnú elektronickú podobu dokumentov a dokladov.
  • 4.3 Informácie o postupe
  • 4.3.1 Postup
  • Druh postupu: Iný jednofázový postup
  • 4.3.2 Ostatné informácie
  • Doplňujúce informácie: Zákazka sa člení na dve časti. Zábezpeka ponuky v zmysle § 46 zákona o verejnom obstarávaní č. 343/2015 sa vyžaduje samostatne pre každú časť predmetu zákazky podľa Súťažných podkladov.
  • 4.4 Informácie o predkladaní ponúk na časti
  • 4.4.1 Maximálny počet častí
  • Maximálny počet častí, pre ktoré môže jeden uchádzač predložiť ponuku(-y).: 2
  • Maximálny počet častí zadaných jednému uchádzačovi: 2
5. Časti
  • 5.1 Informácie o časti
  • 5.1.1 Časť
  • Názov: Časť č. 1: Stavebné práce na objekte školskej kuchyne a školskej jedálne
  • Účel
  • Opis časti
  • Referenčné číslo: Víťaz- škola časť č.1
  • Názov : Časť č. 1: Stavebné práce na objekte školskej kuchyne a školskej jedálne
  • Opis: Predmetom zákazky je výber dodávateľa stavebných prác pre projekt: „Zvýšenie kvality školskej infraštruktúry v obci Víťaz“ Cieľom je komplexná modernizácia vybraných objektov školskej infraštruktúry obce Víťaz, konkrétne školského klubu detí, školskej kuchyne a školskej jedálne, vrátane súvisiacich stavebno-technických úprav, technických zariadení budov, napojení, skúšok, revízií a inštalácie fotovoltického zariadenia ako obnoviteľného zdroja energie. Predmet zákazky je rozdelený na dve samostatné časti: Časť č. 1: Stavebné práce na objekte školskej kuchyne a školskej jedálne Časť č. 2: Stavebné práce na objekte školského klubu detí, herná zóna a fotovoltika na objekte ZŠ a objekte školského klubu detí Časť č.1: Predmetom časti č. 1 zákazky je komplexná obnova a rekonštrukcia priestorov školskej kuchyne a jedálne v objekte , súpisné č. 183, k. ú. Víťaz, obec Víťaz. Rekonštrukcia zahŕňa stavebné úpravy kuchyne a jedálne na 1. NP a kuchyne s výdajňou jedál na 2. NP, vrátane búracích a demontážnych prác, obnovy podláh, omietok, obkladov, dlažieb, otvorových konštrukcií a podhľadov. Súčasťou prác je realizácia novej elektroinštalácie, vodoinštalácie a kanalizačných rozvodov, montáž sanitárnych prvkov, nového LED osvetlenia. Cieľom rekonštrukcie je modernizácia priestorov za účelom zlepšenia hygienických, bezpečnostných, prevádzkových a funkčných podmienok stravovacieho zázemia. Bližší opis a rozsah prác je uvedený v Súťažných podkladoch, Projektových dokumentáciách a vo Výkaze Výmer. Požiadavky na predmet zákazky spojené s uplatňovaním zásady „nespôsobiť významnú škodu“ (DO NOT SIGNIFICANT HARM ďalej aj „DNSH“) sú uvedené v Súťažných podkladoch v častiB1 Vymedzenie predmetu zákazky.
  • Druh zákazky: Stavebné práce
  • Rozsah obstarávania
  • Predpokladaná hodnota
  • Predpokladaná hodnota (BT-27-Lot) (hodnota): 134 152.29
  • Predpokladaná hodnota (BT-27-Lot) (mena): Euro
  • Informácie o hlavnej klasifikácii predmetu zákazky
  • Typ klasifikácie: Spoločný slovník obstarávania
  • Hlavný CPV kód: Stavebné práce
  • Informácie o dodatočnej klasifikácii predmetu zákazky
  • Informácie o dodatočnej klasifikácii predmetu zákazky
  • Typ klasifikácie: Spoločný slovník obstarávania
  • Doplňujúci CPV kód: 45232410, 45310000, 45321000, 45421100, 45410000, 45232410
  • Informácie o strategickom verejnom obstarávaní
  • Informácie o strategickom verejnom obstarávaní
  • Informácie o strategickom verejnom obstarávaní
  • Strategické verejné obstarávanie: Žiadne
  • Informácie o mieste plnenia
  • Informácie o mieste plnenia
  • Mesto: Víťaz
  • PSČ: 08238
  • Nižšia územná jednotka krajiny: Prešovský kraj
  • Krajina: Slovensko
  • Doplňujúce informácie o mieste plnenia: Miesto dodania predmetu zákazky: a) časť č. 1: Objekt školskej kuchyne a školskej jedálne, súpisné č. 183, k. ú. Víťaz, obec Víťaz, okres Prešov, Prešovský kraj.
  • Predpokladané trvanie
  • Trvanie
  • Dĺžka trvania
  • Dĺžka trvania (BT-36-Lot) (hodnota): 2
  • Dĺžka trvania (BT-36-Lot) (jednotka): Mesiac
  • Finančné prostriedky EÚ
  • Finančné prostriedky EÚ: Obstarávanie je plne alebo čiastočne financované z fondov EÚ
  • Informácie o rámcovej dohode a dynamickom nákupnom systéme
  • Rámcová dohoda: Žiadna
  • Súťažné podmienky
  • Zoznam podmienok účasti
  • Zoznam podmienok účasti
  • Typ podmienky účasti: Ekonomické a finančné postavenie
  • Použitie podmienky účasti: Neuplatňuje sa
  • Zoznam podmienok účasti
  • Typ podmienky účasti: Technická a odborná spôsobilosť
  • Názov podmienky účasti: Technická a odborná spôsobilosť v súlade s § 34 ZVO
  • Opis podmienky účasti: V rámci časti č. 1 sa budú uplatňovať nasledujúce podmienky účasti technickej a odbornej spôsobilosti: Podmienka účasti podľa § 34 ods. 1 písm. b) ZVO (referencie), podmienka účasti podľa § 34 ods. 1 písm. g) (minimálne 1 odborne spôsobilá osoba pre výkon činnosti stavbyvedúceho). V texte Výzvy sú uvedené podmienky účasti v zmysle Súťažných podkladov. Podmienky účasti uvedené vo Výzve sú v plnom súlade s podmienkami účasti uvedenými v Súťažných podkladoch, pričom v Súťažných podkladoch je určená minimálna požadovaná úroveň a bližší opis jednotlivých podmienok účasti.
  • Použitie podmienky účasti: Uplatňuje sa
  • Kritériá na vyhodnotenie ponúk
  • Zoznam kritérií
  • Zoznam kritérií
  • Typ kritéria na vyhodnotenie ponúk: Cena
  • Opis kritéria na vyhodnotenie ponúk: Kritériom na vyhodnotenie ponúk je najnižšia cena 1. časti predmetu zákazky v EUR s DPH.
  • Názov kritéria na vyhodnotenie ponúk: Cena
  • Ďalšie požiadavky
  • Informácie o vyhradenom verejnom obstarávaní
  • Informácie o vyhradenom verejnom obstarávaní
  • Vyhradená účasť: Žiadne
  • Informácie o variantoch
  • Varianty: Nie sú povolené
  • Požiadavky na plnenie zmluvy
  • Plnenie zmluvy sa musí vykonať v rámci programov chránených pracovísk.: Nie
  • Postup po procese udeľovania
  • Elektronická platba: áno
  • Informácie o predkladaní ponúk alebo žiadostí o účasť
  • Lehota I
  • Lehota na predkladanie ponúk (dátum): 17.09.2026
  • Lehota na predkladanie ponúk (čas): 10:00
  • Viazanosť ponuky
  • Lehota, dokedy ponuka musí zostať viazaná
  • Lehota, dokedy ponuka musí zostať viazaná (BT-98-Lot) (hodnota): 11
  • Lehota, dokedy ponuka musí zostať viazaná (BT-98-Lot) (jednotka): Mesiac
  • Jazyk na predkladanie dokumentov
  • Jazyky, v ktorých možno predložiť ponuky: SLK, CES
  • Informácie o otváraní ponúk
  • Dátum otvárania ponúk: 17.09.2026
  • Čas otvárania ponúk: 10:05
  • Opis otvárania ponúk: Elektronické otváranie ponúk prostredníctvom IS EVO. Na otváraní ponúk sa môžu zúčastniť uchádzači, ktorí predložili ponuku v lehote na predkladanie ponúk. Na otváraní môže byť uchádzač zastúpený štatutárnym orgánom alebo členom štatutárneho orgánu uchádzača alebo osobou písomne splnomocnenou uchádzačom na jeho zastupovanie, ak sa preukáže preukazom totožnosti a aktuálnym dokladom o oprávnení podnikať. Poverený zástupca uchádzača sa preukáže preukazom totožnosti, splnomocnením na zastupovanie a aktuálnym dokladom o oprávnení podnikať. Doklad o oprávnení podnikať musí byť predložený k nahliadnutiu v origináli alebo v úradne overenej kópii.
  • Miesto otvárania ponúk: Zasadacia miestnosť na kontaktnej adrese splnomocnenej osoby na verejné obstarávanie: MEDIINVEST Consulting, s.r.o., Bezručova 10, 080 01 Prešov.
  • Zábezpeka
  • Vyžaduje sa zábezpeka: áno
  • Opis zábezpeky: Verejný obstarávateľ vyžaduje na zabezpečenie ponuky zloženie zábezpeky, vypočítanej v závislosti od výšky PHZ: 1. Časť predmetu zákazky - zábezpeka: 4000,00 €. Viď bližšie Súťažné podklady.
  • Spôsob predkladania ponúk alebo žiadostí o účasť
  • Elektronické predkladanie ponúk: Povinné
  • Adresa na predkladanie ponúk (URL): https://www.uvo.gov.sk/vyhladavanie/vyhladavanie-zakaziek/detail/564212?cHash=5fab7962b1598fbb0f76672479ada448
  • Informácie o súťažných podkladoch
  • Informácie o súťažných podkladoch
  • Obmedzený prístup k súťažným podkladom: Žiadne obmedzenia prístupu k dokumentom
  • Úradný jazyk súťažných podkladov: slovenčina
  • Súťažné podklady (URL): https://www.uvo.gov.sk/vyhladavanie/vyhladavanie-zakaziek/dokumenty/564212
  • Komunikačný kanál ad hoc
  • Názov elektronického prostriedku: IS EVO
  • Organizácia poskytujúca doplňujúce informácie
  • ID poskytovateľa doplňujúcich informácií: ORG-0002 (Obec Víťaz)
  • Organizácia poskytujúca dokumenty
  • ID poskytovateľa dokumentov: ORG-0002 (Obec Víťaz)
  • 5.1.2 Časť
  • Názov: Časť č. 2: Stavebné práce na objekte školského klubu detí, herná zóna a fotovoltika na objekte ZŠ a objekte školského klubu detí
  • Účel
  • Opis časti
  • Referenčné číslo: Víťaz- škola časť č.2
  • Názov : Časť č. 2: Stavebné práce na objekte školského klubu detí, herná zóna a fotovoltika na objekte ZŠ a objekte školského klubu detí
  • Opis: Predmetom zákazky je výber dodávateľa stavebných prác pre projekt: „Zvýšenie kvality školskej infraštruktúry v obci Víťaz“ Cieľom je komplexná modernizácia vybraných objektov školskej infraštruktúry obce Víťaz, konkrétne školského klubu detí, školskej kuchyne a školskej jedálne, vrátane súvisiacich stavebno-technických úprav, technických zariadení budov, napojení, skúšok, revízií a inštalácie fotovoltického zariadenia ako obnoviteľného zdroja energie. Predmet zákazky je rozdelený na dve samostatné časti: Časť č. 1: Stavebné práce na objekte školskej kuchyne a školskej jedálne Časť č. 2: Stavebné práce na objekte školského klubu detí, herná zóna a fotovoltika na objekte ZŠ a objekte školského klubu detí Časť č. 2: Predmetom časti č. 2 zákazky je komplexná rekonštrukcia existujúceho objektu pôvodného rodinného domu a jeho stavebná a funkčná úprava na školský klub detí vrátane súvisiaceho vzdelávacieho a technického zázemia. Súčasťou prác sú najmä búracie a stavebné úpravy, zmena vnútorného dispozičného riešenia, vybudovanie bezbariérového vstupu, obnova podzemného podlažia, realizácia vnútorných rozvodov a technických zariadení budovy vrátane elektroinštalácie, zdravotechniky a vykurovania. Súčasťou tejto časti je aj vybudovanie hernej zóny s hracími prvkami, mobiliárom, bezpečnými dopadovými plochami a sadovými úpravami. Predmetom časti č. 2 je zároveň dodanie a montáž dvoch samostatných fotovoltických zariadení na strechu základnej školy a na strechu školského klubu detí, vrátane súvisiacich elektroinštalačných prác, ochrán, monitoringu, skúšok, revízií a uvedenia zariadení do prevádzky. Bližší opis a rozsah prác je uvedený v Súťažných podkladoch, Projektových dokumentáciách a vo Výkaze Výmer. Požiadavky na predmet zákazky spojené s uplatňovaním zásady „nespôsobiť významnú škodu“ (DO NOT SIGNIFICANT HARM ďalej aj „DNSH“) sú uvedené v Súťažných podkladoch v časti B1 Vymedzenie predmetu zákazky.
  • Druh zákazky: Stavebné práce
  • Rozsah obstarávania
  • Predpokladaná hodnota
  • Predpokladaná hodnota (BT-27-Lot) (hodnota): 383 695.01
  • Predpokladaná hodnota (BT-27-Lot) (mena): Euro
  • Informácie o hlavnej klasifikácii predmetu zákazky
  • Typ klasifikácie: Spoločný slovník obstarávania
  • Hlavný CPV kód: Stavebné práce
  • Informácie o dodatočnej klasifikácii predmetu zákazky
  • Informácie o dodatočnej klasifikácii predmetu zákazky
  • Typ klasifikácie: Spoločný slovník obstarávania
  • Doplňujúci CPV kód: 45232410, 45310000, 45321000, 45421100, 45214200, 45236210
  • Informácie o strategickom verejnom obstarávaní
  • Informácie o strategickom verejnom obstarávaní
  • Informácie o strategickom verejnom obstarávaní
  • Strategické verejné obstarávanie: Žiadne
  • Informácie o mieste plnenia
  • Informácie o mieste plnenia
  • Mesto: Víťaz
  • PSČ: 08238
  • Nižšia územná jednotka krajiny: Prešovský kraj
  • Krajina: Slovensko
  • Doplňujúce informácie o mieste plnenia: Miesto dodania predmetu zákazky: b) časť č. 2: Objekt školského klubu detí, herná zóna, fotovoltika na objekte ZŠ a na objekte školského klubu, k. ú. Víťaz, obec Víťaz, okres Prešov, Prešovský kraj.
  • Predpokladané trvanie
  • Trvanie
  • Dĺžka trvania
  • Dĺžka trvania (BT-36-Lot) (hodnota): 12
  • Dĺžka trvania (BT-36-Lot) (jednotka): Mesiac
  • Finančné prostriedky EÚ
  • Finančné prostriedky EÚ: Obstarávanie je plne alebo čiastočne financované z fondov EÚ
  • Informácie o rámcovej dohode a dynamickom nákupnom systéme
  • Rámcová dohoda: Žiadna
  • Ostatné informácie
  • Doplňujúce informácie: Verejný obstarávateľ vyžaduje na zabezpečenie ponuky zloženie zábezpeky, vypočítanej v závislosti od výšky PHZ: 2. Časť predmetu zákazky - zábezpeka: 11 000,00 €. Viď bližšie Súťažné podklady. Verejný obstarávateľ uplatňuje sociálny aspekt. V rámci uplatňovania sociálneho aspektu vo verejnom obstarávaní verejný obstarávateľ zmluvne zaviaže zhotoviteľa počas celej doby realizácie stavebných prác povinnosťou, vzhľadom na hodnotu zákazky, zamestnať minimálne dve nezamestnané osoby z prostredia MRK, s dôrazom na dlhodobo nezamestnané osoby z prostredia MRK do 30 kalendárnych dní od začiatku stavebných prác. Vyžadovaná je forma pracovného pomeru založeného pracovnou zmluvou podľa zákona č. 311/2001 Z. z. zákonník práce (nie formou dohody o prácach vykonávaných mimo pracovného pomeru). Nezamestnané osoby kumulatívne spĺňajú nasledovné predpoklady: a) patria k marginalizovanej komunite, a zároveň b) sú nezamestnané, pričom uprednostnené budú dlhodobo nezamestnané osoby. Pre účely zmluvy o NFP sa za nezamestnanú osobu z prostredia MRK považuje aj osoba, ktorá bola za posledných 24 kalendárnych mesiacov nezamestnaná aspoň 60 kalendárnych dní. Sociálny aspekt sa uplatní počas celej doby realizácie stavebných prác. V prípade, že nastane ukončenie pracovného pomeru zo strany zamestnanca, alebo zamestnávateľa a ukončenie pracovného pomeru by znamenalo zníženie pod minimálnu hranicu vyššie uvedeného počtu zamestnaných osôb, zhotoviteľ uvoľnené pracovné miesto obsadí do 30 kalendárnych dní od ukončenia tohto pracovného pomeru. Pri hľadaní vhodných uchádzačov o zamestnanie spĺňajúcich kumulatívne predpoklady poskytne Verejný obstarávateľ v postavení objednávateľa zhotoviteľovi stavebných prác potrebnú súčinnosť spočívajúcu v predložení zoznamu osôb, ktoré tieto predpoklady spĺňajú. Splnenie predpokladov uchádzačmi o zamestnanie sa preukáže čestným vyhlásením uchádzača o zamestnanie o tom, že patrí k MRK a relevantným potvrdením, ktorým sa preukáže, že uchádzač o zamestnanie je, alebo bol nezamestnaný (napr. potvrdenie príslušného úradu práce o zaradení uchádzača do evidencie uchádzačov o zamestnanie a potvrdenie o období, v ktorom bol uchádzač evidovaný ako nezamestnaný, resp. potvrdenie o zaradení do evidencie dlhodobo nezamestnaných). Ak Zhotoviteľ stavebných prác nevyberie zo zoznamu osôb predloženého Objednávateľom/verejným obstarávateľom vhodného uchádzača o zamestnanie, je Zhotoviteľ stavebných prác oprávnený zamestnať iné osoby spĺňajúce kumulatívne predpoklady podľa písm. a) a písm. b). Verený obstarávateľ zaviaže zhotoviteľa stavebných prác na preukázanie splnenia tejto povinnosti a to predložením dokumentov preukazujúcich jej splnenie (napr. pracovná zmluva, vrátane čestných prehlásení uchádzačov o zamestnanie, potvrdenia z príslušného úradu práce, a pod.). Verejný obstarávateľ je povinný následne predložiť tieto dokumenty Poskytovateľovi.
  • Súťažné podmienky
  • Zoznam podmienok účasti
  • Zoznam podmienok účasti
  • Typ podmienky účasti: Ekonomické a finančné postavenie
  • Použitie podmienky účasti: Neuplatňuje sa
  • Zoznam podmienok účasti
  • Typ podmienky účasti: Technická a odborná spôsobilosť
  • Názov podmienky účasti: Technická a odborná spôsobilosť podľa § 34
  • Opis podmienky účasti: V rámci časti č. 2 sa budú uplatňovať nasledujúce podmienky účasti technickej a odbornej spôsobilosti: Podmienka účasti podľa § 34 ods. 1 písm. b) ZVO (referencie), podmienka účasti podľa § 34 ods. 1 písm. d) v súvislosti s §35 ZVO (certifikát ISO 9001 alebo rovnocenný dôkaz, certifikát ISO 45001 alebo rovnocenný dôkaz,podmienka účasti podľa § 34 ods. 1 písm. d) ZVO (platná licencia uchádzača na zhotovovanie vonkajších tepelnoizolačných kontaktných systémov; platná licencia uchádzača na zabudovanie vonkajších otvorových konštrukcií do stavby), podmienka účasti podľa § 34 ods. 1 písm. g) ZVO (minimálne 1 odborne spôsobilá osoba pre výkon činnosti stavbyvedúceho, minimálne 1 odborne spôsobilá osoba pre výkon činnosti koordinátora bezpečnosti pri realizácii prác na stavenisku, minimálne 1 odborne spôsobilá osoba pre výkon činnosti revízneho technika vyhradeného technického zariadenia elektrického),podmienka účasti podľa § 34 ods. 1 písm. h) v spojení s § 36 ZVO (certifikát EMAS alebo rovnocenný dôkaz). V texte Výzvy sú uvedené podmienky účasti v zmysle Súťažných podkladov. Podmienky účasti uvedené vo Výzve sú v plnom súlade s podmienkami účasti uvedenými v Súťažných podkladoch, pričom v Súťažných podkladoch je určená minimálna požadovaná úroveň a bližší opis jednotlivých podmienok účasti.
  • Použitie podmienky účasti: Uplatňuje sa
  • Kritériá na vyhodnotenie ponúk
  • Zoznam kritérií
  • Zoznam kritérií
  • Typ kritéria na vyhodnotenie ponúk: Cena
  • Opis kritéria na vyhodnotenie ponúk: Kritériom na vyhodnotenie ponúk je najnižšia cena 2. časti predmetu zákazky v EUR s DPH.
  • Názov kritéria na vyhodnotenie ponúk: Cena
  • Ďalšie požiadavky
  • Informácie o vyhradenom verejnom obstarávaní
  • Informácie o vyhradenom verejnom obstarávaní
  • Vyhradená účasť: Žiadne
  • Informácie o variantoch
  • Varianty: Nie sú povolené
  • Požiadavky na plnenie zmluvy
  • Plnenie zmluvy sa musí vykonať v rámci programov chránených pracovísk.: Nie
  • Organizácia prijímajúca ponuky
  • ID príjemcu ponuky: ORG-0002 (Obec Víťaz)
  • Organizácia spracúvajúca ponuky
  • ID vyhodnocovateľa ponuky: ORG-0002 (Obec Víťaz)
  • Informácie o predkladaní ponúk alebo žiadostí o účasť
  • Lehota I
  • Lehota na predkladanie ponúk (dátum): 17.09.2026
  • Lehota na predkladanie ponúk (čas): 10:00
  • Viazanosť ponuky
  • Lehota, dokedy ponuka musí zostať viazaná
  • Lehota, dokedy ponuka musí zostať viazaná (BT-98-Lot) (hodnota): 11
  • Lehota, dokedy ponuka musí zostať viazaná (BT-98-Lot) (jednotka): Mesiac
  • Jazyk na predkladanie dokumentov
  • Jazyky, v ktorých možno predložiť ponuky: SLK, CES
  • Informácie o otváraní ponúk
  • Dátum otvárania ponúk: 17.09.2026
  • Čas otvárania ponúk: 10:05
  • Opis otvárania ponúk: Elektronické otváranie ponúk prostredníctvom IS EVO. Na otváraní ponúk sa môžu zúčastniť uchádzači, ktorí predložili ponuku v lehote na predkladanie ponúk. Na otváraní môže byť uchádzač zastúpený štatutárnym orgánom alebo členom štatutárneho orgánu uchádzača alebo osobou písomne splnomocnenou uchádzačom na jeho zastupovanie, ak sa preukáže preukazom totožnosti a aktuálnym dokladom o oprávnení podnikať. Poverený zástupca uchádzača sa preukáže preukazom totožnosti, splnomocnením na zastupovanie a aktuálnym dokladom o oprávnení podnikať. Doklad o oprávnení podnikať musí byť predložený k nahliadnutiu v origináli alebo v úradne overenej kópii.
  • Miesto otvárania ponúk: Zasadacia miestnosť na kontaktnej adrese splnomocnenej osoby na verejné obstarávanie: MEDIINVEST Consulting, s.r.o., Bezručova 10, 080 01 Prešov.
  • Zábezpeka
  • Vyžaduje sa zábezpeka: áno
  • Opis zábezpeky: Verejný obstarávateľ vyžaduje na zabezpečenie ponuky zloženie zábezpeky, vypočítanej v závislosti od výšky PHZ: 2. Časť predmetu zákazky - zábezpeka: 11 000,00 €. Viď bližšie Súťažné podklady.
  • Spôsob predkladania ponúk alebo žiadostí o účasť
  • Elektronické predkladanie ponúk: Povinné
  • Adresa na predkladanie ponúk (URL): https://www.uvo.gov.sk/vyhladavanie/vyhladavanie-zakaziek/detail/564212?cHash=5fab7962b1598fbb0f76672479ada448
  • Informácie o súťažných podkladoch
  • Informácie o súťažných podkladoch
  • Obmedzený prístup k súťažným podkladom: Žiadne obmedzenia prístupu k dokumentom
  • Úradný jazyk súťažných podkladov: slovenčina
  • Súťažné podklady (URL): https://www.uvo.gov.sk/vyhladavanie/vyhladavanie-zakaziek/dokumenty/564212
  • Komunikačný kanál ad hoc
  • Názov elektronického prostriedku: IS EVO