Osvetlenie exteriéru Oravského hradu

Informácie o zákazke

Informácie

Názov zákazky: Osvetlenie exteriéru Oravského hradu
Kód zákazky: 52/2026
Kód oznámenia: 12278 - WYP
Postup: Podlimitná zákazka bez elektronického trhoviska
Druh: Stavebné práce
Hlavný CPV: 45310000-3
Predpokladaná hodnota: 0,00 €

Termíny

Predkladanie ponúk: 18.9.2026 09:00
Vyhlásenie: 26.8.2026

Verejný obstarávateľ

Názov organizácie: Žilinský samosprávny kraj
Adresa: Komenského
01109 Žilina
NUTS: SK031 - Žilinský kraj
Miesto dodania: Komenského Žilina 01109 Slovensko
Zdroj:

Popis

Predmetom stavebných prác je realizácia architektonického exteriérového osvetlenia národnej kultúrnej pamiatky vrátane dodávky a montáže svietidiel, elektrických rozvodov, rozvádzačov, riadiaceho systému a vykonania odborných skúšok a revízie v súlade s platnou legislatívou. Bližšie v prílohe č.1 a v prílohe č. 5 Výzvy.

Linky a dokumenty

Profil obstarávateľa: Žilinský samosprávny kraj

Vestník

Výzva na predkladanie ponúk

Identifikátor ÚVO: 1415344
1. Základné údaje
  • Organizácia: Žilinský samosprávny kraj (ID: 59979)
  • Zákazka: Osvetlenie exteriéru Oravského hradu (ID: 564166)
  • Typ formulára: Súťaž
  • Identifikátor verzie oznámenia: d4b3c63f-35b2-49e4-93c4-fc1ce9625878
  • Verzia oznámenia : 01
  • Podtyp oznámenia: PF-SUTAZ-1
2. Organizácie
  • 2.1 Organizácie
  • 2.1.1 Zoznam organizácii uvedených v oznámení
  • Zoznam organizácii uvedených v oznámení
  • Základné údaje o organizácii
  • Názov organizácie: Úrad pre verejné obstarávanie
  • IČO: 31797903
  • DIČ: 2021511008
  • Adresa
  • Ulica: Ružová dolina
  • Číslo: 10
  • Mesto: Bratislava - mestská časť Ružinov
  • PSČ: 82109
  • Nižšia územná jednotka krajiny: Bratislavský kraj
  • Krajina: Slovensko
  • Kontaktné údaje
  • E-mail: info@uvo.gov.sk
  • Telefónne číslo: +421250264111
  • Zoznam organizácii uvedených v oznámení
  • Základné údaje o organizácii
  • Názov organizácie: Žilinský samosprávny kraj
  • IČO: 37808427
  • DIČ: 2021626695
  • Adresa
  • Ulica: Komenského
  • Číslo: 48
  • Mesto: Žilina
  • PSČ: 01109
  • Nižšia územná jednotka krajiny: Žilinský kraj
  • Krajina: Slovensko
  • Kontaktné údaje
  • E-mail: iveta.snaukova@zilinskazupa.sk
  • Telefónne číslo: 415032407
  • Informácie týkajúce sa výlučne kupujúceho
  • Hlavný kupujúci: áno
  • Centrálna obstarávacia organizácia, ktorá zadáva zákazky alebo uzatvára rámcové dohody na stavebné práce, tovar alebo služby určené pre iných kupujúcich: áno
  • Zoznam organizácii uvedených v oznámení
  • Základné údaje o organizácii
  • Názov organizácie: Oravské múzeum Pavla Országha Hviezdoslava
  • IČO: 36145106
  • DIČ: 2021437913
  • Adresa
  • Ulica: Oravský Podzámok
  • Mesto: Oravský Podzámok
  • PSČ: 02741
  • Nižšia územná jednotka krajiny: Žilinský kraj
  • Krajina: Slovensko
  • Kontaktné údaje
  • E-mail: investicie@oravskemuzeum.sk
  • Telefónne číslo: 0908139198
3. Kupujúci a poskytovateľ služieb
  • 3.1 Kupujúci
  • 3.1.1 Kupujúci
  • Základné údaje o kupujúcom
  • ID kupujúceho : ORG-0002 (Žilinský samosprávny kraj)
  • Typ kupujúceho podľa právnych predpisov: Regionálny orgán
  • Činnosť verejného obstarávateľa: Všeobecné verejné služby
  • Profil kupujúceho (URL): https://www.uvo.gov.sk/vyhladavanie/vyhladavanie-profilov/detail/8276
  • Poskytovatelia služieb
  • Poskytovatelia služieb
  • ID poskytovateľa služieb: ORG-0001 (Úrad pre verejné obstarávanie)
  • Typ poskytovateľa služieb: TED eSender
4. Postup
  • 4.1 Účel
  • 4.1.1 Predchádzajúce oznámenie
  • Predchádzajúce oznámenie:
  • 4.1.2 Opis
  • Referenčné číslo: 52/2026
  • Názov: Osvetlenie exteriéru Oravského hradu
  • Opis: Predmetom stavebných prác je realizácia architektonického exteriérového osvetlenia národnej kultúrnej pamiatky vrátane dodávky a montáže svietidiel, elektrických rozvodov, rozvádzačov, riadiaceho systému a vykonania odborných skúšok a revízie v súlade s platnou legislatívou. Bližšie v prílohe č.1 a v prílohe č. 5 Výzvy.
  • Druh zákazky: Stavebné práce
  • 4.1.3 Rozsah obstarávania
  • Informácie o hlavnej klasifikácii predmetu zákazky
  • Typ klasifikácie: Spoločný slovník obstarávania
  • Hlavný CPV kód: Elektroinštalačné práce
  • Informácie o dodatočnej klasifikácii predmetu zákazky
  • Informácie o dodatočnej klasifikácii predmetu zákazky
  • Typ klasifikácie: Spoločný slovník obstarávania
  • 4.1.4 Informácie o mieste plnenia
  • Informácie o mieste plnenia
  • Nižšia územná jednotka krajiny: Žilinský kraj
  • Krajina: Slovensko
  • 4.2 Súťažné podmienky
  • 4.2.1 Dôvody na vylúčenie
  • Dôvody na vylúčenie
  • Zoznam a krátky opis podmienok: Na účasť v tejto súťaži sa vyžaduje splnenie nasledovných podmienok účasti osobného postavenia - uchádzač je oprávnený dodávať tovar, uskutočňovať stavebné práce alebo poskytovať službu, doklad v zmysle zákona - výpis z ORSR, za koho predkladá - právnická osoba/fyzická osoba - podnikateľ, predloženie v ponuke - nie - overuje verejný obstarávateľ v ORSR - uchádzač nemá uložený zákaz účasti vo verejnom obstarávaní potvrdený konečným rozhodnutím v Slovenskej republike a v štáte sídla, miesta podnikania alebo obvyklého pobytu, doklad v zmysle zákona - Čestné prehlásenie v prílohe č.2 ponuky, za koho predkladá - Právnická osoba/fyzická osoba - podnikateľ, predloženie v ponuke áno – čestné prehlásenie, verejný obstarávateľ overí v registri osôb so zákazom vedené UVO
  • 4.3 Informácie o postupe
  • 4.3.1 Postup
  • Druh postupu: Iný jednofázový postup
  • 4.4 Informácie o predkladaní ponúk na časti
  • 4.4.1 Maximálny počet častí
  • Maximálny počet častí, pre ktoré môže jeden uchádzač predložiť ponuku(-y).: 1
5. Časti
  • 5.1 Informácie o časti
  • 5.1.1 Časť
  • Názov: Osvetlenie exteriéru Oravského hradu
  • Účel
  • Opis časti
  • Referenčné číslo: 52/2026
  • Názov : Osvetlenie exteriéru Oravského hradu
  • Opis: Predmetom stavebných prác je realizácia architektonického exteriérového osvetlenia národnej kultúrnej pamiatky vrátane dodávky a montáže svietidiel, elektrických rozvodov, rozvádzačov, riadiaceho systému a vykonania odborných skúšok a revízie v súlade s platnou legislatívou. Bližšie v prílohe č.1 a v prílohe č. 5 Výzvy.
  • Druh zákazky: Stavebné práce
  • Rozsah obstarávania
  • Informácie o hlavnej klasifikácii predmetu zákazky
  • Typ klasifikácie: Spoločný slovník obstarávania
  • Hlavný CPV kód: Elektroinštalačné práce
  • Informácie o dodatočnej klasifikácii predmetu zákazky
  • Informácie o dodatočnej klasifikácii predmetu zákazky
  • Typ klasifikácie: Spoločný slovník obstarávania
  • Informácie o strategickom verejnom obstarávaní
  • Informácie o strategickom verejnom obstarávaní
  • Informácie o strategickom verejnom obstarávaní
  • Strategické verejné obstarávanie: Žiadne
  • Informácie o mieste plnenia
  • Informácie o mieste plnenia
  • Nižšia územná jednotka krajiny: Žilinský kraj
  • Krajina: Slovensko
  • Finančné prostriedky EÚ
  • Finančné prostriedky EÚ: Obstarávanie je plne alebo čiastočne financované z fondov EÚ
  • Informácie o rámcovej dohode a dynamickom nákupnom systéme
  • Rámcová dohoda: Žiadna
  • Súťažné podmienky
  • Zoznam podmienok účasti
  • Zoznam podmienok účasti
  • Typ podmienky účasti: Technická a odborná spôsobilosť
  • Opis podmienky účasti: Uchádzač preukáže, že realizoval za predchádzajúcich päť (5) rokov od vyhlásenia verejného obstarávania jednu (1) stavebnú prácu rovnakého alebo obdobného charakteru ako predmet zákazky v nasledovnom rozsahu: - uskutočnenie jednej (1) zákazky, rovnakého alebo typovo podobného charakteru ako je predmet zákazky. Za realizáciu stavebnej práce rovnakého alebo typovo podobného charakteru sa považuje zákazka, ktorej predmetom bola realizácia architektonického osvetlenia stavebného objektu vrátane montáže svietidiel, elektrických rozvodov a uvedenia osvetlenia do prevádzky.
  • Použitie podmienky účasti: Uplatňuje sa
  • Kritériá na vyhodnotenie ponúk
  • Zoznam kritérií
  • Zoznam kritérií
  • Typ kritéria na vyhodnotenie ponúk: Cena
  • Názov kritéria na vyhodnotenie ponúk: Celková najnižšia zmluvná cena v EUR s DPH
  • Ďalšie požiadavky
  • Skupina uchádzačov, ktorej bude zadaná zákazka, musí mať určitú právnu formu: áno
  • Opis právnej formy uchádzača: Verejný obstarávateľ z dôvodu riadneho plnenia zmluvných vzťahov uzatváraných na základe výsledku tohto postupu zadávania zákazky požaduje, aby v prípade úspešnosti skupiny dodávateľov, najneskôr pred podpisom zmluvy táto skupina uzatvorila a predložila verejnému obstarávateľovi zmluvu o združení podľa ustanovení § 829 a násl. zákona č. 40/1964 Zb. Občiansky zákonník v znení neskorších predpisov alebo inú obdobnú zmluvu s minimálnymi obsahovými náležitosťami uvedenými vo Výzve na predkladanie ponúk
  • Informácie o vyhradenom verejnom obstarávaní
  • Informácie o vyhradenom verejnom obstarávaní
  • Vyhradená účasť: Žiadne
  • Informácie o variantoch
  • Varianty: Nie sú povolené
  • Požiadavky na plnenie zmluvy
  • Plnenie zmluvy sa musí vykonať v rámci programov chránených pracovísk.: Nie
  • Informácie o predkladaní ponúk alebo žiadostí o účasť
  • Lehota I
  • Lehota na predkladanie ponúk (dátum): 18.09.2026
  • Lehota na predkladanie ponúk (čas): 09:00
  • Jazyk na predkladanie dokumentov
  • Jazyky, v ktorých možno predložiť ponuky: slovenčina
  • Informácie o otváraní ponúk
  • Dátum otvárania ponúk: 18.09.2026
  • Čas otvárania ponúk: 10:00
  • Miesto otvárania ponúk: is evo
  • Spôsob predkladania ponúk alebo žiadostí o účasť
  • Elektronické predkladanie ponúk: Povinné
  • Adresa na predkladanie ponúk (URL): https://www.uvo.gov.sk/vyhladavanie/vyhladavanie-zakaziek/detail/564166
  • Informácie o súťažných podkladoch
  • Informácie o súťažných podkladoch
  • Obmedzený prístup k súťažným podkladom: Žiadne obmedzenia prístupu k dokumentom
  • Úradný jazyk súťažných podkladov: slovenčina
  • Súťažné podklady (URL): https://www.uvo.gov.sk/vyhladavanie/vyhladavanie-zakaziek/dokumenty/564166
  • Komunikačný kanál ad hoc
  • Názov elektronického prostriedku: is evo